top of page

Крижанівська Анна Євстахіївна

  • Фото автора: Медична Еліта
    Медична Еліта
  • 24 бер. 2023 р.
  • Читати 3 хв

Оновлено: 22 лист. 2024 р.

Доктор медичних наук, професор, завідувачка кафедри онкології Івано-Франківського національного медичного університету, лікар-гінеколог-онколог вищої кваліфікаційної категорії, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Контакт: + 38 067 344 86 47,

КНП «Прикарпатський клінічний онкологічний центр», вул. Медична, 17, м. Івано-Франківськ,


Народилася у Івано-Франківську у сімї науковців.

2002 – закінчила Івано-Франківську державну медичну академію за спеціальністю «Лікувальна справа».

2004 – магістратура з фаху «Хірургія».

2004 - - інтернатура з фаху «Хірургія».

2005 - спеціалізація з фаху «Онкогінекологія».

З 2004 року – по цей час - за сумісництвом лікар-гінеколог-онколог хірургічного відділення №3 гормонозалежних пухлин у жінок КНП «Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради».

2007 - Кандидат медичних наук. Дисертація на тему «Неодювантна терапія в комбінованому лікуванні раку шийки матки Т1b стадії».

2015 – доктор медичних наук. Дисертація на тему «Місцево-поширений рак шийки матки: тактика лікування і прогноз».

2015 - лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки «за розробку та впровадження системи зменшення техногенного навантаження на території і населення екологічно кризових регіонів України».

2018 - професор кафедри онкології ІФНМУ.

Відповідальний дослідник у міжнародних клінічних випробуваннях лікарських засобів.

Голова мультидисциплінарної комісії з онкогінекології на базі КНП «Прикарпатський клінічний онкологічний центр».

Автор друкованих наукових праць у міжнародних спеціалізованих виданнях.



Усередньому 17 хірургічних втручань щотижня пацієнткам, у яких діагностовано #рак_шийки_матки (1-2 стадія), #рак_тіла_матки (всі стадії), #рак_яєчників (всі стадії), #саркома #доброякісні_пухлини проводить разом з командою лікарів #онкогінекологів завідувачка кафедри онкології Івано-Франківського національного медичного університету, професор, доктор медичних наук Анна Євстахівна Крижанівська. Таке зростання (усередньому на третину) кількості необхідних хірургічних втручань відбулося за рахунок ВПО.

Окрім того, лікарі кафедри консультують пацієнтів з усіма видами раку та усіх локалізацій новоутворів.

Від поєднання науки і практики виграє насамперед кожен пацієнт КНП «Прикарпатський клінічний онкологічний центр». Адже усі науковці кафедри одночасно є і лікарями онкологічного центру. А також саме науковці кафедри онкології ІФНМУ очолюють усі профільні МДК (міждисциплінарні комісії), які й приймають рішення про тактику та стратегію лікування кожного пацієнта. Адже існує правило: в онкології не може бути одноосібних рішень. Така щоденна практика і контакт з пацієнтом, вирішення доленосних ситуацій дали свої плоди: лікарі кафедри онкології Івано-Франківського національного медичного університету мають поважне слово у світовій науці, а публікації для спеціалізованих видань готують на основі власного досвіду та його аналізу. Також усі дисертаційні роботи лікарів кафедри онкології ІФНМУ – це результат аналізу власної практичної роботи з пацієнтами у стаціонарі. Під керівництвом професора, доктора медичних наук Анни Крижанівської захищено 2 кандидатські дисертації, у процесі написання – одна докторська та п’ять дисертаційних робіт на здобуття звання доктора філософії.

З 2015 року Анна Крижанівська є відповідальним дослідником у міжнародних клінічних випробуваннях лікарських засобів. За цей час понад 500 пацієнтів, які вважалися на той момент безнадійними, пройшли лікування у рамках клінічних досліджень. Одним з таких успішних прикладів є пацієнт, який звернувся до медиків уже на четвертій стадії раку легень. За два роки у рамках клінічного випробування він отримав терапії загальною вартістю понад 1 млн американських доларів. І це дало надзвичайно добрий результат – чоловік одужав і живе після цього уже понад п’ять років. Виробники препаратів вибирають установу для участі у клінічних випробуваннях лікарських засобів за відповідальним дослідником, його досвідом, командою та базою для такої відповідальної справи. Перед тим як зявляється нова схема лікування чи препарат у стандартах лікування #онкології, проводять масштабні клінічні випробування схем чи препаратів по всьому світу. Ліки не можуть потрапити до пацієнта без клінічних досліджень. Дозвіл на клінічні дослідження дає найвища інстанція в світі FDA. За результатами проведених досліджень завжди є публікації у найбільш відомих світових журналах Lancet, New England journal of medicine.

КНП «Прикарпатський клінічний онкологічний центр» сертифікований найвищою в Україні інстанцією, яка дозволяє проведення досліджень, сертифікує центри і здійснює роль аудитора, - фармцентром у Києві.

Кожен пацієнт, який погоджується на участь у клінічних випробуваннях підписує згоду на 25-40 аркушах, і знає, що його інтереси – понад усе. Для лікарів розписано детальні чіткі погодинні інструкції з догляду за пацієнтом. Перед повномасштабним вторгненням працювали у понад 30 міжнародних клінічних дослідженнях у всій онкології, окрім нейрохірургічних пухлин.

Після 24 лютого набір нових пацієнтів у рамках програм клінічних випробувань лікарських засобів призупинили, тому лікування отримують лише ті пацієнти, які стали учасниками програм до війни. Наразі таких пацієнтів більше двох десятків з діагнозами: #рак_легень #рак_простати #рак_молочної_залози, #рак_кишківника. Кожен етап клінічних випробувань відбувається під пильним моніторингом та прискіпливим контролем.

У січні 2020 року у КНП «Прикарпатський клінічний онкологічний центр» була FDA інспекція. У 2022 році - аудит фармцентру. Вони підтвердили високий міжнародний рівень проведення клінічних випробувань лікарських засобів.

За словами професора Анни Євстахівни Крижанівської, участь у клінічних дослідженнях дали знання і досвід належної медичної практики і міжнародних правил. А відтак – високий рівень наукової роботи та медичної допомоги в онкології.



Comments


  • телеграм
  • Facebook
  • Instagram

©МЕДИЧНА ЕЛІТА УКРАЇНИ

bottom of page