Куксенко Олег Вікторович
- Медична Еліта
- 5 груд. 2020 р.
- Читати 3 хв
Оновлено: 7 груд. 2024 р.
Завідувач відділення неврології
КНП «МКДЛ м. Львова» (на Орлика)

Народився 19 квітня 1967 року у Львові
1986 - 1992 – факультет педіатрії Львівського державного медичного інституту
1992 - 1993 – інтернатура з дитячої неврології
1993 – 2009 - Ординатор неврологічного відділення Львівської міської дитячої лікарні; Лікар неврологічного відділення Львівської міської дитячої лікарні
З 2009 - завідувач відділення неврології Львівської міської дитячої лікарні
Пройшов стажування у клініках Австрії, Німеччини, Австрії
Нагороджений грамотами Львівської обласної ради, Львівської міської ради,
Відзнакою Львівського міського голови «Почесний знак святого Юрія»
Контакт:
+3 8 (067) 715 39 82
м. Львів, вул. Пилипа Орлика, 4
2-ий поверх
Щороку у неврологічному відділенні КНП «МКДЛ м. Львова» (на Орлика) курс лікування проходять 1,5 тис дітей, більшість з яких мають органічні ураження центральної, периферичної та вегетативної нервової системи.
У відділенні неврології під керівництвом Олега Вікторовича Куксенка проводять ранню комплексну реабілітацію дітей з перинатальними ураженнями центральної нервової системи.
Олег Вікторович Куксенко, як і його вчитель і попередник на посаді завідувача відділення неврології Львівської міської дитячої лікарні Козубенко Геннадій Феофанович, тяжіє до лікування важких хворих з гострою патологією – гострі порушення мозкового кровообігу, післятравматичні ураження органів ЦНС, менінгіти, енцефаліти, епілепсія.
Пріоритетним напрямком у роботі відділення є діагностика й лікування судомних нападів різного походження і раннє відновне лікування з періоду новонародженості.
У відділенні проводиться всебічне обстеження й диференційоване лікування болю голови у дітей та підлітків.
Лікарі відділення неврології тісно співпрацюють з колегами-нейрорірургами МДКЛ, а також консультують пацієнтів з гострими станами, які перебувають у відділенні реанімації.
На базі неврологічного відділення з 2006 року діє Міський центр протисудомних станів у дітей, створений наказом управління охорони здоров’я Львівської міської ради №48 від 27.02.2006 року.
Очолює Міський центр протисудомних станів у дітей Олег Вікторович Куксенко.
Робота Центру протисудомних станів має дві складові. По-перше – це стаціонарне обстеження вперше виявлених хворих, встановлення форми епілепсії, підбір і контроль адекватної дози протиепілептичного препарату. По-друге - амбулаторний контроль ефективності протисудомної терапії. Його проводять у консультативні дні в поліклініці Міської дитячої лікарні.
Щороку у Центрі проходять обстеження та підбір проти судомної терапії понад 1000 дітей.
У відділенні неврології Львівської міської дитячої лікарні добрі результати у виявленні та лікуванні епілепсії у дітей раннього віку. Олег Вікторович Куксенко пройшов школу стажування діагностики та лікування епілепсії у фахівців у Відні.
У відділенні неврології Львівської міської дитячої лікарні є унікальний у Західному регіоні України та один з найкращих на сьогодні у світі апарат ЕЕГ-відеомоніторингу, який дозволяє проводити обстеження і записувати показники роботи ЦНС упродовж кількох діб, уточнити форму епілепсії, скорегувати лікування та відібрати дітей для хірургічного лікування.
Максимально швидке обстеження дітей з судомним синдромом зменшує ступінь інвалідизації та покращує якість життя дітей.
Якщо вчасно розпочати лікування деяких форм епілепсії у дітей раннього віку протягом 48 годин з моменту нападу, то таким дітям вдається зберегти інтелект.
У діагностуванні та лікуванні епілепсії лікарі відділення неврології співпрацюють з вітчизняними та зарубіжними генетиками та радіологами.
За останні роки різко зросла кількість інсультів у дітей раннього віку. Олег Вікторович Куксенко виділяє три причини:
- аномалія судин;
- артеріальна гіпертензія;
- порушення згортання крові.
Завдяки співпраці лікарів відділення зі швейцарськими колегами у лікуванні дитячих інсультів вдається досягти добрих результатів у прооперованих дітей – зберегти інтелект у дитини, що перенесла інсульт.
Лікарі відділення неврології тісно співпрацюють з вітчизняними та зарубіжними колегами, а також самі організовують професійні вузькоспеціалізовані конференції.
Вперше в Україні у відділенні неврології Львівської міської дитячої лікарні у 2013 році у дворічного малюка вдалося діагностувати та лікувати рідкісне захворювання Моя-Моя, що з японської перекладається як «хмарка диму». З того часу було ще 4 пацієнти з аналогічним діагнозом.
Окрема категорія пацієнтів неврологічного відділення КНП «МДКЛ м. Львова» – хворі на ДЦП, ураження центральної нервової системи, яке виникає внаслідок перинатальних уражень нервової системи на фоні недоношеності та внутріутробного інфікування плода. Такі діти потребують не лише допомоги невролога, а й інших спеціалістів. Зокрема – тривалої реабілітації. Логопед уКНП «МДКЛ м. Львова» працює з такими дітками у віці навіть до року – вчить ковтати, правильно годувати малюків.
Лікарі неврологічного відділення міської дитячої лікарні періодично навчалися передових методів діагностики та лікування Войта та основ реабілітації Марії Монтессорі у спеціалістів у Ерфурті.
Головне завдання дитячих неврологів КНП «МКДЛ м. Львова» - профілактика інвалідності у разі захворювання нервової системи та поліпшення якості життя хворих дітей і їхніх батьків.
Реабілітація дітей з ДЦП є максимально ранньою, різноплановою, а відтак ефективною.
З метою соціальної адаптації психологи і логопеди застосовують методи сенсорної інтеграції та арт-терапії.
Обстеження і лікування пацієнтів неврологічного відділення Львівської міської дитячої лікарні (на Орлика) відбувається у тісній співпраці з усіма вузькими спеціалістами.
У неврологічному відділенні КНП «МДКЛ м. Львова» з 2012 року використовується унікальна система психофізіологічного тренінгу методом біологічного зворотного зв’язку «Кінезис».
Новий апарат «Стабілан» сприяє процесам вертикалізації, покращення вестибулярних функцій.
Неврологічне відділення КНП «МДКЛ м. Львова» тісно співпрацює з провідними фахівцями Канади. Завдяки фундації SickKids Foundationлікарі відділення проходять регулярне ґрунтовне стажування у SickKids Hospital у Торонто та на базі неврологічного відділення Львівської міської дитячої лікарні.
Comentários