top of page

Витвицький Ігор Карлович

  • Фото автора: Медична Еліта
    Медична Еліта
  • 3 груд. 2020 р.
  • Читати 3 хв

Оновлено: 5 груд. 2020 р.

Завідувач проктологічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні, хірург-проктолог, онкопроктолог, головний позаштатний хірург-проктолог департаменту охорони здоров’я ЛОДА, Заслужений лікар України


Ігор Карлович Витвицький народився 27 квітня 1958 року у Луцьку в сім’ї хірурга.

1981 – з відзнакою закінчив лікувальний факультет Львівського державного медичного інституту

1981 - 1982 – інтернатура з хірургії у Львівській обласній клінічній лікарні

1982-1985 – лікар-хірург Турківської районної лікарні Львівської області

1985-1987 – навчання в клінічній ординатурі на кафедрі госпітальної хірургії ЛДМІ

1987-1993 – лікар-хірург військового госпіталю Прикордонних військ (Львів)

1993-1997 – хірург-проктолог проктологічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні

1997 – завідувач проктологічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні.

1998 - головний позаштатний хірург-проктолог департаменту охорони здоров’я ЛОДА

2003 – присвоєно вищу кваліфікаційну категорію з проктології

2009 – Указом Президента України присвоєно звання «Заслужений лікар України»

Нагороджений почесними грамотами Львівської обласної ради та ГУОЗ ЛОДА

Член президії Асоціації колопроктологів України

Автор понад 25 друкованих праць у періодичних журналах.

Співавтор трьох патентів

Тел. моб.(067)373-63-44; e-mail: ivytvytsky@gmail.com


Проктологічне відділення одне з перших відділень в Україні, що надавало і надає високоспеціалізовану допомогу хворим зі захворюваннями товстої кишки. Проктологічне відділення ЛОКЛ розпочало роботу 1 лютого 1963 року. Перших 12 років, до 1975 року, відділення очолював Володимир Михайлович Масляк.

У проктологічному відділенні Львівської обласної клінічної лікарні лікують усі відомі на сьогодні захворювання ободової і прямої кишки.

Під керівництвом Заслуженого лікаря України Ігоря Карловича Витвицького персонал проктологічного відділення ЛОКЛ набув величезного досвіду, і продовжує розвиватись, використовуючи останні досягнення в колопроктології.

У відділенні розроблено алгоритми діагностики та лікування при запальних захворюваннях товстої кишки, алгоритми тактики при лікуванні нориць і тріщин у хворих на хворобу Крона. А також – схеми лікування дисбактеріозу у хворих з синдромом подразненої товстої кишки, методи терапевтичної та хірургічної реабілітації хворих із колостомами.

У відділенні проктології ЛОКЛ надають високоспеціалізовану допомогу пацієнтам з непухлинними захворюваннями прямої кишки, параректальної ділянки (парапроктити, нориці, тріщини, геморой і т.д.). При лікуванні крім традиційного операційного втручання, використовують сучасні малоінвазивні методи лікування: накладання латексних кілець; інфрачервону коагуляцію; застосовують крім механічного і електрохірургічного різання тканин радіохірургічний прилад “Сургітрон” – атравматичний спосіб різання і коагуляції м’яких тканин без їх пошкодження; проводять операції із застосуванням апарату Liga Sure.

На високому професійному рівні у відділенні лікують запальні захворювання товстої кишки (хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт): консервативне та хірургічне лікування. Проводять сфінктерозберігаючі операції зі збереженням пасажу за рахунок формування ілеоанальних резервуарів.

А також - вроджені захворювання товстої кишки, хронічні закрепи (обстирпаційний синдром), травматичні пошкодження та посттравматичні вади прямої та ободової кишки, епітеліальні куприкові ходи (пілонідальні синуси), кисти параректальні та пресакральні.

Під керівництвом Ігоря Карловича Витвицького проктологічне відділення Львівської обласної клінічної лікарні активно працює над реалізацією Державної програми «Онкологія». Для проведення комбінованого і комплексного лікування хворих з онкопатологією налагоджено тісний зв’язок із Львівським регіональним лікувально-діагностичним онкологічним центром.

У проктологічному відділенні ЛОКЛ успішно лікують доброякісні та злоякісні пухлинні захворювання ободової та прямої кишки, використовуючи ендоскопічі, відкриті та лапароскопічні методи хірургічного лікування. Проводять складні розширені, комбіновані, поєднані операційні втручання при онкопатології.

Високопрофесійні фахівці відділення застосовують усі сучасні методи обстеження пацієнтів:

- ультразвукове дослідження (УЗД), у тому числі УЗД ректальним і вагінальним датчиками; фіброгастродуоденоскопію (ФГДС);

- фіброколоноскопію (ФКС);

- комп’ютерну томографію (КТ) малого тазу, черевної порожнини і грудної клітки;

- магнітно-ядерну томографію (МЯР) малого тазу;

- ірригографію;

- фістулографію;

- діагностичні лапароскопії.

На базі проктологічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні працює Всеукраїнська благодійна організація “Астом-Україна”, яка забезпечує хворих калоприймачами і предметами догляду за стомою; надає медичну, реабілітаційну та психологічну допомогу стомованим інвалідам.

Ігор Карлович Витвицький – один з небагатьох фахівців в Україні, який проводить евісцерацію малого тазу при місцеворозповсюдженому раку прямої кишки та онкогінекологічній патології.

Високопрофесійний, без перебільшення унікальний спеціаліст Ігор Витвицький каже, що з дитинства знав: стане хірургом. Прикладом для нього був насамперед батько, хірург-проктолог, завідувач проктологічного відділення ЛОКЛ (1979-1985 р.р.), кандидат медичних наук Карл Федорович Витвицький.

Ігор Карлович із вдячністю згадує кожен етап своєї медичної кар’єри. Після завершення навчання у Львівському медінституті та інтернатури три роки працював хірургом у Турківській районній лікарні, у якій навчився ризикувати, і нести відповідальність за професійну сміливість. Саме такі ситуації давали професійну впевненість. Праця ж у госпіталі прикордонників, за словами Ігора Карловича, навчала стриманості та субординації. А вже у Львівській обласній клінічній лікарні – то робота поряд з високопрофесійними лікарями та складними випадками у пацієнтів, кожен з яких різний, але підхід до кожного і можна, і потрібно знайти.

Тел. служб: (032)275-75-71, (032)236 83-41, моб.(067)373-63-44; e-mail: ivytvytsky@gmail.com






Comments


Commenting on this post isn't available anymore. Contact the site owner for more info.
  • телеграм
  • Facebook
  • Instagram

©МЕДИЧНА ЕЛІТА УКРАЇНИ

bottom of page